Ważna rola witamin i minerałów

Sportowcy nie mogą zapominać o uzupełnianiu w organizmie witamin oraz makro i mikroelementów. Wszyscy wiemy, jak ważne pełnią one role, tak naprawdę nadzorują prawidłowe funkcjonowanie ciała człowieka. W diecie sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia, zapotrzebowanie na nie jest znacznie większe. Naszym udziałem staje się niebagatelny, regularny wysiłek, tracimy też cenne składniki z potem podczas ćwiczeń. Jeśli nie zadbamy o ich regularne dostawy, możemy doprowadzić do niedoborów. Mogą one nieść bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

gym-6-833152-m


Chciałbym zwrócić uwagę, że choć witaminy i minerały powinny trafiać do naszego organizmu z pożywieniem, coraz trudniej jest tego dopilnować. Produkty spożywcze podlegają daleko posuniętej przeróbce, dzięki czemu tracą to, co jest w nich najcenniejszego. My sami często mamy problem, by zapewnić zbilansowane posiłki. Nie dotyczy to tylko sportowców, ale także innych osób. Sięgnięcie po preparaty zawierające kompleksy witamin i pierwiastków wydaje mi się dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Mamy pewność, że nasz organizm przyjmuje w kapsułce wszystkie dobroczynne składniki, jakie są mu potrzebne. Nie musimy już martwić się tak bardzo, czy pożywienie, które spożywamy na pewno zapewnia nam wszystkie składniki.

measuring-tape-1192445-m


Jestem zdania, że zażywając suplementy witaminowo-mineralne przysłużycie się swojemu organizmowi i kondycji ciała. Poprawicie działanie układu odpornościowego, pozbędziecie się zmęczenia, zwiększycie swoją wydajność, jak i skrócicie procesy regeneracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>